|Sahure Özay Diyet ve Beslenme Danışmanlığı
Post Image

...

1980 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldim. Şu anda olduğu gibi gülmeyi seven ve konuşkan bi çocukluk geçirdim. İlk eğitim yıllarımı başarılı bir şekilde tamamladıktan hemen sonra; Lise eğitimimi Yalova Yabancı Diller Lisesinde 1998 yılında bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldum.

Eğitim yılları boyunca çeşitli projelere imza atarak bir çoğun da başarılı olup kendimi geliştirme fırsatı buldum. Mesleğime eğtimimi tamamladığım Ankara da başlama fırsatı buldum; Ankara Numune Hastanesi yoğun bakım ünitelerinde Total Parantarel ve Enteral beslenme de, Hacettepe Üniversitesi Noroloji ve Çocuk ve Böbrek polikiliniklerinde, Beypazarı Maden ocağında çalışan işçiler üzerinde yapılan araştırmada görev aldım. Hayatıma aşığı olduğum ve doğduğum şehir İstanbul da devam etme kararı verdim. Üsküdar da Yunus Emre Hastanesinde 11 yıl görev aldım.

2013 yılında kurduğum ve sizlerle birebir hasta danışan ilişkimizin temeli olan Sahure Özay Diyet ve Beslenme Danışmanlığı ile çalışma hayatıma devam ediyorum.

Klinik çalışmalarımda, zayıflatma, diyabet, kalp damar hastalıkları, kanser, sindirim sistemi hastalıkları, bebek, çocuk, erişkin, hamile, menopoz, beslenmesinde yaptığım beslenme danışmanlığı ile son derece başarılı çalışmalarım oldu. Türkiye’nin önde gelen kurumları, ilaç firmaları, eğitim kurumları ve yemek şirketleri, …vb firmalara kurumsal beslenme danışmanlığı yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Eğitimim sırasında ve sonrasında ulusal ve uluslararası sayısız kongre, sempozyum ve konferansa katılım gösterip, edindiğim bilgi ve deneyimlerimi danışanlarım için kullanmayı ve paylaşmayı hedef edindim.

Türkiye’nin önde gelen gazete ve dergi sütunlarında, TV ve radyo programlarında (sabah, hürriyet gazateleri, TGRT ve Show Tv) yer aldım.

Hayata gülümseyerek sağlıkla koşmak için sizlerle beraberim…